Mój kraj, taki piękny! To zdanie najczęściej używane jest prześmiewczo, co jednak nie zmienia faktu, że Polska ma bardzo wiele do zaoferowania turyście. Na swoim blogu koncentruję się co prawda na podróżach za granicę, ale od czasu do czasu – zwłaszcza w okresie letnim – zdarza mi się popylać po polskich trasach, przede wszystkim w kierunkach obfitujących w zamki czy powojenne pozostałości.

Wszyscy wiemy, jak podróżuje się po Polsce, znamy również ceny i przyjemności płynące z poruszania się po polskich drogach czy trasach kolejowych. W związku z tym nie truję Wam informacjami praktycznymi o naszym kraju, a przedstawiam jedynie spis „polskich” notek na blogu, przedstawionych w formie praktycznej mapki. Od razu zaznaczę (i przypomnę), że bazuję w Warszawie, co mocno wpływa na obierane przeze mnie kierunki. Jeśli chodzi o długość wyjazdów w Polskę, to gustuję raczej w krótkich, weekendowych wypadach. Sami zresztą zobaczcie.

Jeśli preferujesz prostszy spis punkt po punkcie, możesz też po prostu przenieść się na stronę tagu „Polska”.

Polska – wpisy ogólne:

Polska – mapa wpisów:

Cieszyńskie spotkania blogerów podróżniczych

Mój blog istnieje już kawałek czasu, a podczas tego okresu kilkukrotnie brałem udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Blogerów Podróżniczych w Cieszynie. Jako, że lubię porządek, a dodatkowo nie chcę zapychać powyższej mapki, poniżej rzucam linki do moich relacji z tych wydarzeń, tak by lista wpisów o wyjazdach w Polskę była wyczerpująca: