Media bez wyboru – protest

Zazwyczaj nie politykujemy na blogu, no ale kurwa, ile można. Dziś – zamiast regularnej aktualizacji – dajemy znać, że popieramy ogólnopolski protest mediów w związku z planowaną ustawą, zmierzającą do wprowadzenia nowego podatku od mediów.

Nie będziemy się tu bawić w szczegóły. Dość powiedzieć, że sytuacja dotyczy każdego, kto czerpie jakąkolwiek wiedzę z telewizji, prasy czy sieci. Najprościej mówiąc, jeśli podobna ustawa zostanie wprowadzona, to do owej wiedzy mieć dostępu nie będziemy, chyba że po przepuszczeniu jej propagandowe sito. Może blogów podróżniczych czy hobbystycznych cała ta sytuacja nie dotyczy w takim zakresie jak mediów mainstreamowych, ale liczy się fakt. A fakt jest taki, że na cenzurę mediów się nie zgadzamy (podobnie zresztą jak na masę innych „projektów”, które ostatnio polski Rząd funduje swoim obywatelom, ale teraz mówimy o tym).

Dlatego jest jak jest, a my zachęcamy Was do lektury Listu otwartego do władz Rzeczpospolitej Polskiej dotyczącego wzmiankowanego tematu. Możecie go znaleźć choćby tutaj. Przeczytajcie go choćby dlatego, że żadnych innych, obiektywnych wieści z Polski raczej dziś nie uświadczycie.

Dodaj komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Podobało się? Może zostaniemy w taczu?