Mój kraj, taki piękny! To zdanie najczęściej używane jest prześmiewczo, co jednak nie zmienia faktu, że Polska ma bardzo wiele do zaoferowania turyście. Na naszym blogu koncentrujemy się co prawda na podróżach za granicę, ale od czasu do czasu – zwłaszcza w okresie letnim – zdarza nam się popylać po polskich trasach, przede wszystkim w kierunkach obfitujących w zamki czy powojenne pozostałości.

Wszyscy wiemy, jak podróżuje się po Polsce, znamy również ceny i przyjemności płynące z poruszania się po polskich drogach czy trasach kolejowych. W związku z tym nie trujemy Wam informacjami praktycznymi o naszym kraju, a przedstawiamy jedynie spis „polskich” notek na blogu, przedstawionych w formie praktycznej mapki. Od razu zaznaczymy (i przypomnimy), że bazujemy w Warszawie, co mocno wpływa na obierane przeze nas kierunki. Jeśli chodzi o długość wyjazdów w Polskę, to gustujemy raczej w krótszych, weekendowych wypadach. Sami zresztą zobaczcie.

Jeśli preferujesz prostszy spis punkt po punkcie, możesz też po prostu przenieść się na stronę tagu „Polska”.

Polska – filmy:

Polska – wpisy ogólne:

Polska – mapa wpisów:

Cieszyńskie spotkania blogerów podróżniczych

Blog istnieje już kawałek czasu, a podczas tego okresu kilkukrotnie brał udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Blogerów Podróżniczych w Cieszynie. Jako, że lubimy porządek, a dodatkowo nie chcemy zapychać powyższej mapki, poniżej rzucamy linki do relacji z tych wydarzeń, tak by lista wpisów o wyjazdach w Polskę była wyczerpująca: