Aktualizacja: wpisy o Uzbekistanie

Uzbekistan się zmienia. Od czasu naszej wizyty parę lat temu, w kraju zaszły znaczne przemiany, przeważnie na lepsze. W 2017 roku w życie weszły nowe przepisy walutowe, a w lipcu 2018 – wizowe. W związku z tym poczułem się w obowiązku zaktualizować kilka tekstów dotyczących tego kraju. I tak:

  • Tekst dotyczący uzbeckiej procedury wizowej został uzupełniony o dużą sekcję dotyczącą przepisów, które weszły w życie w lipcu 2017 roku – wtedy wprowadzona została e-wiza oraz możliwość 5-dniowego, bezwizowego pobytu tranzytowego.
  • Tekst dotyczący wymiany pieniędzy w Uzbekistanie został uzupełniony o sekcję dotyczącą przepisów, które wchodziły w życie od marca 2017 roku – wtedy czarnorynkowa sprzedaż waluty została na dobre zakazana, ale jednocześnie oba kursy (oficjalny i nieoficjalny) zostały zrównane (na korzyść tego pierwszego).
  • W kilku miejscach uzupełniłem również informacje praktyczne o Uzbekistanie oraz tekst dotyczący noclegów – w obu przypadkach dopisałem tam małe sekcje dotyczące wyżej wymienionych kwestii.

Zapraszam do lektury zaktualizowanych wpisów.

Dodaj komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Podobało się? Może zostaniemy w taczu?